logo-2

Nasza analiza

Dlaczego to nie działa?

Treść witryny, która została przygotowana do wyświetlania w rozdzielczości minimum 1000 px na ekranie telefonu staje się zupełnie nieczytelna. Przeglądarka telefonu skaluje stronę, tak aby pomieścić całą jej zawartość. Tymczasem należy przygotować osobną wersję witryny, zaprojektowaną z myślą o urządzeniach mobilnych. Przykład takiej witryny mogą Państwo zobaczyć wpisując do przeglądarki swojego telefonu ten adres: www.m.ventostudio.pl

Zachęcamy również do przetestowania własnej strony na telefonie. Jeśli nie są Państwo zadowoleni z nawigacji po niej, to polecamy naszą ofertę stron mobilnych.

Dlaczego warto?

Bardzo mała część firm ma obecnie stronę mobilną, natomiast popularne wyszukiwarki rozróżniają urządzenie, na którym przegląda się internet. Oznacza to, że gdy spośród np. 5 firm tylko jedna posiada stronę mobilną, to wyszukiwarka pokaże ją jako pierwszą. Ta sytuacja stwarza możliwości do dotarcia do nowej puli potencjalnych klientów.

 

ZOBACZ RÓŻNICĘ W DZIAŁANIU TEJ STRONY, A STRONY MOBILNEJ NA TELEFONIE

Wyniki naszej analizy

Dodatkowo przeprowadziliśmy szereg ankiet i badań, aby dowiedzieć się, czy do naszej najbliższej okolicy zawitała już mobilna rewolucja. Naszym rozmówcom zadaliśmy kilka prostych pytań:

1. Czy posiada Pani/Pan smartphona?

2. Czy korzysta Pani/Pan z internetu w telefonie komórkowym/smarphonie?

3. Czy podczas urlopu korzystał/a Pani/Pan z internetu w komórce/smartphonie?

 

Okazało się, że prawie 1/3 ankietowanych posiada smartphony. Aż 60% posiada dostęp do szybkiego internetu w telefonie. Podczas urlopu 40% z ankietowanych deklarowało, że korzystali z internetu w telefonie komórkowym, aby wyszukać atrakcji turystycznych, połączeń komunikacyjnych, a także noclegów i obiektów gastronomicznych.

Podjęliśmy się wykonania drugiego zestawienia, które miało pokazać ile stron internetowych firm z naszego regionu posiada mobilną wersję witryny. Niestety wyniki wypadły bardzo marnie, co odzwierciedla poniższy wykres.

 

jelenia góra strony mobilne